شام چی بپزم؟

غذاهای آسان و سریع
لبست غذاهای آسان

یکی از بزرگترین دغدغه های بانوان، تهیه لیست غذا برای وعده های ناهار و شام است. مطمئنا برای شما هم بارها پیش آمده که از خود و یا همسرتان بپرسید شام چی بپزم؟ و گزینه مناسبی برای پخت مدنظر نداشته باشید. از این رو در این مقاله لیستی از غذاهای آسان و سریع گردآوری شده تا توانید با کمترین امکانات موجود در منزل و در سریعترین زمان ممکن، غذایی لذیذ و خوشمزه طبخ نمایید.

لیست غذاهای آسان برای شام

موارد زیر لیستی از خوشمزه ترین غذاهای آسانی بوده که در سریعترین زمان ممکن آماده می شوند. این لیست متناسب با ذائقه ایرانی تهیه شده است. از این رو اگر تنها یکی از این موارد را در گذشته تست نکرده اید، پیشنهاد می شود حتما غذای مورد نظر را تهیه کرده و نوش جان نمایید.

1. سالاد ماکارونی

سالاد ماکارونی، غذایی ساده و آسان
سالاد ماکارونی، در لیست غذاهای آسان

 یکی از خوشمزه ترین سالادها، سالاد ماکارونی بوده که گزینه مناسبی برای شام می باشد. تنها نکته ای که درباره این سالاد وجود دارد، کالری نسبتا بالای آن می باشد. این سالاد خوشمزه و همه پسند از ماکارونی فرمی، ذرت، کالباس، نخود فرنگی، ادویه، کمی سس مایونز و ماست و.. تهیه می شود. تنوع رسپی های موجود برای سالاد ماکارونی زیاد است. از این رو می توانید با توجه به ذائقه خود مواد تشکیل دهنده آن را کم و زیاد کنید.

2.  ماکارونی

ماکارونی، غذایی ساده
ماکارونی در لیست غذاهای آسان

اسپاگتی یا ماکارونی از جمله غذاهایی است که نه تنها کودکان بلکه بزرگسالان نیز از خوردن آن لذت میبرند. برای تهیه ماکارونی تنها کافی است مواد آن را تهیه کرده و اجازه دهید برای 40 دقیقه با ماکارونی آبپز شده دم بکشد. برای تهیه مواد ماکارونی پیاز سرخ شده را با مواد گوشتی و ادویه ترکیب نمایید.

3. سمبوسه

"سمبوسه، در لیست غذاهای ساده
سمبوسه، در لیست غذاهای آسان

 این غذای جنوبی را می توان با نان لواش آماده کرد. سمبوسه اصیل، سمبوسه آبادان بوده که تند و بسیار خوشمزه است. برای تهیه این غذای خوشمزه، سیب زمینی، جعفری و پیاز را به همراه ادویه های دلخواه ترکیب کرده و در نان لواش بریزید. سپس نان را در روغن داغ سرخ کنید.

4. ناگت مرغ

ناگت مرغ، غذایی آسان
ناگت، در لیست غذاهای آسان

برای تهیه یک ناگت خوشمزه تنها کافی است ناگت ها را 15 دقیقه زودتر از فریزر خارج کرده تا از حالت منجمد خارج شود. سپس در روغن داخ سرخ نمایید. البته بسیاری از افراد برای اینکه غذای سالم تر و مفیدتری آماده کنند، مرغ را به همراه سایر مواد مورد نیاز ترکیب کرده و خودشان ناگت را آماده می کنند .ناگت مرغ از غذاهای نیمه آماده محسوب می شود. این غذا به صورت نیمه آماده و منجمد در فروشگاه های سراسر کشور موجود می باشد.

5. پاستا فتا

پاستا فتا، در لیست غذاهای آسان
پاستای فتا، در لیست غذاهای ساده

پاستا فتا از جمله غذاهای آسانی است که به تازگی در ویدیوهای تیک تاک به چشم می خورد. برای تهیه پاستا فتا کمی پنیر فتا را به همراه روغن زیتون، گوجه فرنگی، سیر، پیاز و ادویه در فر قرار دهید. سپس از آب شدن پنیر و پختن گوجه ها، پاستای نیمه پخته را به آن افزوده و برای مدتی در فر قرار دهید.

6. املت گوجه فرنگی

املت در لیست غذاهای ساده
املت در لیست غذاهای آسان

یکی از بهترین جواب ها در سوال به اینکه شام چی بپزم، املت گوجه فرنگی است. املت از دیگر غذاهای آسان بوده که نه تنها برای شام بلکه به عنوان صبحانه نیز سرو می شود. حجم زیاد گوجه فرنگی به همراه روغن، تخم مرغ، ادویه و کمی کره ترکیبی بی نظیر میسازد.

7.  سالاد الویه

سالاد الویه غذایی سریع
سالاد الویه ذر لیست غذاهای ساده

 از دیگر غذاهای ساده و سریع که طرفداران زیادی دارد، سالاد الویه می باشد. برای تهیه این غذا به سیب زمینی و تخم مرغ آبپز، خیارشور، سس و کمی ژامبون یا مرغ پخته شده نیاز دارید. سالاد ااویه نه تنها برای شام بلکه برای عصرانه ها و دورهمی ها به عنوان فینگر فود نیز بسیار مناسب است.

8. کوکو سیب زمینی

کوکو سیب زمینی، غذایی ساده و آسان
کوکو سیب زمینی در لیست غذاهای ساده

کوکوی سیب زمینی، از جمله غذاهای آسان و سریعی بوده که بیشتر اعضای خانواده از خوردن آن لذت میبرند. بسیاری از افراد برای تهیه کوکوی سیب زمینی از سیب زمینی خام و برخی از افراد نیز از سیب زمینی پخته استفاده می کنند. بهرحال مقدار سیب زمینی مورد نظر را با تعدادی تخم مرغ و ادویه مخلوط کرده و در روغن فراوان سرخ می کنید.

9. کوکو سبزی

کوکو سبزی
کوکو سبزی در لیست غذاهای آسان

برای تهیه کوکو سبزی از سبزیجات معطر و خوش طعم استفاده می شود. در ترکیبات این کوکو خوشمزه، گردو و زرشک نیز یافت می شود.

10. اسنک کالباس

اسنک کالباس
اسنک در لیست غذاهای ساده

یکی از ساده ترین و آسان ترین غذاهای شامی، اسنک کالباس می باشد. این غذای خوشمزه و آسان را می توانید با موادی نظیر نان تست، قارچ، ذرت، فلفل دلمه و ادویه جات درست کنید. در نهایت مواد آماده شده را بین دو نان تست گذاشته و در ساندویچ ساز قرار دهید.

11. نان سیر

نان سیر
نان سیر در لیست غذاهای ساده

برای تهیه نان سیر، در ابتدا سیرها را به همراه جعفری و پنیر پارمسان در غذاساز ریخته و مخلوط کنید. در نهایت کمی کره نیز به این ترکیب اضافه کنید. سپس مواد فیلینگ را بر روی نان قرار داده و در فر بگذارید. پس  از گذشت یک ساعت غذای شما آماده است. نان سیر به عنوان غذا و پیش غذا در سفره ها سرو می شود.

12. سیب زمینی شکم پر

سیب زمینی شکم پر
سیب زمینی شکم پر، در لیست غذاهای ساده

از دیگر غذاهای آسان می توان به سیب زمینی شکم پر اشاره نمود. ابتدا سیب زمینی ها را آبپز کرده و پس از پخت سیب زمینی را دو نیم کنید. سپس کمی از سیب زمینی را خالی کرده و داخل آن را از مواد دلخواه پر کنید. در نهایت نیز داخل فر قرار دهید.

13. کیک مرغ

کیک مرغ
کیک مرغ در لیست غذاهای ساده

دستور پخت های متفاوتی برای کیک مرغ وجود دارد. شما می توانید حتی با کمترین مواد موجود در خانه نیز غذاهای آسان و خوشمزه ای تهیه کنید. برای درست کردن کیک مرغ، ابتدا سینه مرغ را بپزید و کنار بگذارید. سپس مرغ ها را ریش ریش کرده و با مواد دلخواه نظیر پیازچه، گردو، جعفری، سس مایونز، خیارشور و… ترکیب کنید. در نهایت مواد را لا به لای نان تست قرار داده و چندین ساعت در یخچال اجازه دهید استراحت کند.

14. استریپس سیب زمینی

استریپس سیب زمینی
استریپس سیب زمینی، در لیست غذاهای آسان

از استریپس سیب زمینی به عنوان غذاهای آسان یاد می شود چرا که برای تهیه آن تنها باید سیب زمینی ها را پخته و له کنید. سپس جعفری، ادویه جات و قارچ تفت داده شده را به سیب زمینی بیفزایید. در نهایت مواد را در تخم مرغ غلطانده و در روغن سرخ کنید.

15. قارچ سوخاری

قارچ سوخاری
قارچ سوخاری در لیست غذاهای ساده

برای تهیه قارچ سوخاری خانگی، قارچ ها را به خوبی تمیز کرده و بشویید. سپس مواد خشکی از ترکیبات نمک، آرد سوخاری یا پودر پانکو، آرد سفید و بیکینگ پودر آماده کنید. در نهایت این مواد را با دلستر یا آب ترکیب کنید. قارچ ها را در این ترکیب غلطانده و سرخ کنید.

16. سوسیس بندری

سوسیس بندری
سوسیس بندری در لیست غذاهای ساده

یکی از بهترین گزینه های روی میز برای آماده کردن غذایی ساده و سریع، سوسیس بندری است. سوسیس بندری را می توان با پیاز، فلفل دلمه، رب گوجه فرنگی، ادویه های تند و سیب زمینی آماده کرد.

17. میرزاقاسمی

میرزاقاسمی
میرزاقاسمی در لیست غذاهای ساده

این غذای لذیذ پایه ی بادمجان داشته و از ترکیب بادمجان کبابی، گوجه فرنگی، سیر و تخم مرغ به همراه ادویه تهیه می شود.میرزاقاسمی از غذاهای اصیل گیلان است.

18.  سوپ

سوپ قارچ
سوپ در لیست غذاهای راحت

بسیاری از افراد از سوپ به عنوان یک غذای سالم برای مواقع بیماری یاد می کنند. این در حالی است که سوپ انواع مختلفی داشته و می تواند حتی سنگین و چرب باشد درست مثل سوپ قارچ و خامه.

اما با این وجود سوپ غذایی است که حتی تنوع آن نتوانسته بر میزان سادگی طبخ آن تاثیر بگذارد. از این رو هر نوع سوپی در کمتر از چند ساعت آماده می شود و نیاز به توجه و مراقبت دائمی ندارد.

19.  لازانیا

لازانیا
لازانیا در لیست غذاهای ساده

قطعا لازانیا نیز باید در لیست غذاهای آسان قرار گیرد چرا که تهیه و آماده کردن آن به زمان زیادی نیاز ندارد. در ابتدا ورقه های لازانیا را آبپز کرده و آبکش کنید. سپس مواد گوشتی دلخواه را لا به لای ورقه های لازانیا به همراه پنیر پیتزا قرار دهید. در نهایت غذای مورد نظر را در فر قرار دهید تا ورقه ها به خوبی پخته شوند و پنیر پیتزا آب شود.

20. کشک بادمجان

کشک بادمجان
کشک بادمجان در لیست غذاهای ساده

یکی از لذیذترین غذاهای شمالی، کشک بادمجان است. کشک بادمجان از ترکیب بادمجان کبابی، کشک، گردو، پیاز داغ و نعناع تشکیل می شود. لازم به ذکر است که به دلیل پایه بادمجان، این غذا بسیار مقوی خواهد بود.

امیدواریم این لیست غذاهای آسان و سریع برای شما مفید واقع شود. اگر شما نیز غذاهای آسان دیگری مدنظر دارید در قسمت نظرات با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

5/5 - (9 امتیاز)

کامنت بگذارید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید