شکلات، ماده غذایی بسیار پرطرفدار و محبوب تمامی ملل که همواره با خوردن آن شیرینی لذت بخشی حس شده، باعث شده تا امروزه جایگاه ویژه ای در صنعت شیرینی پزی و تولیدات کیک و بیسکوییت داشته باشد. اما خواص شکلات برای سلامت انسان چیست و چرا نباید از این ماده غذایی در رژیم غذایی خود غافل شویم؟

شاید شما نیز هربار با مصرف شکلات به فکر افزایش وزن ناشی از خوردن شکلات و ورود حجم زیادی قند به بدن خود باشید اما در این مقاله از مجله دستگنج ما به خواص خوردن شکلات و تاثیرات مثبت آن بر سلامتی انسان می پردازیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شکلات از دانه های درخت کاکائو که یک درخت گرمسیری است، تهیه و تولید می شود. از این رو پس از کشف اروپا در قاره آمریکا، این ماده به یکی از محبوب ترین ماده های غذایی موجود در جهان تبدیل شد. امروزه میلیون ها نفر نه تنها از طعم بی نظیر و شیرین شکلات لذت برده بلکه از خواص شکلات برای بهبود و تقویت سلامت بدن خود استفاده می نمایند.

بررسی خواص شکلات و تاثیرات آن بر سلامت انسان

همانطور که میدانید، شکلات قند و چربی زیادی دارد. از طرفی همواره توصیه شده تا افراد مبتلا به چاقی مفرط، فشار خون بالا و بیماری عروق کرونر از مصرف شکلات جدا پرهیز نمایند اما با این وجود مطالعاتی در این باره انجام شده که نشان میدهد شکلات و کاکائو در مواردی می تواند در کنار خطرات احتمالی، برای انسان مفید نیز واقع شود.

شکلات خورد شده
بررسی خواص شکلات

کاکائو مواد اصلی و تشکیل دهنده شکلات بوده که خود حاوی ترکیبات فنلی فعال بیولوژیکی است. علاوه بر این مورد کاکائو دارای پتانسیل آنتی اکسیدانی است. همین امر موجب می شود تا این ماده بتواند مزایا و فواید زیادی با خود به همراه داشته باشد.

دقت داشته باشید که خوردن شکلات تلخ نسبت به شکلات شیرین مزایای بیشتری دارد چرا که شکلات تلخ از کاکائو بیشتر و قند و چربی کمتری برخوردار است این در حالی است که برای شیرین تر شدن شکلات شیرین، کمی شکر با آن ترکیب می نمایند.

موارد زیر نمونه هایی از فواید مصرف شکلات می باشند. لازم به ذکر است که اگرچه شکلات می تواند برای سلامتی انسان مفید باشد اما همواره خطرات ماده های دیگر نظیر شکر و چربی نیز وجود دارد. در نتیجه مصرف این ماده همچنان به همه افراد توصیه نمی شود.

کاهش کلسترول بدن

با توجه به مطالعاتی که در زمینه تاثیر مصرف شکلات بر سلامت انسان انجام شد، مشخص شد که یکی دیگر از خواص شکلات، کمک به کاهش سطح کلسترول خون می باشد. از آنجایی که شکلات تخته ای دارای استرول‌های گیاهی (PS) و فلاوانول‌های کاکائو (CF) است، به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی کم چرب گنجانده شود، می تواند در کاهش کلسترول بدن مفید واقع شود.

از این رو با کاهش سطح کلسترول، فشار خون بهبود یافته و سلامت قلب انسان تامین می شود.

بهبود عملکرد شناختی

همانطور که میدانید عملکردهای شناختی مربوط به مغز می باشند. دانشمندان دانشکده پزشکی هاروارد بر این باورند که تنها با نوشیدن دو فنجان شکلات داغ در روز می توان سلامت مغز افراد مسن را بهبود بخشید. محققان دریافتند که برای عملکرد هرچه بهتر مغز تنها کافی ست جریان خون در این ناحیه بهبود یابد.

از طرفی خوردن شکلات باعث افزایش و بهبود جریان خون می شود از این رو یکی از خواص شکلات، بهبود عملکرد مغز می باشد.

در سال 2014 مطالعاتی انجام شد که عصاره کاکائو که لاوادو نام دارد، می تواند موجب بهبود آلزایمر در افراد شود به این صورت که این ماده مسیرهای عصبی که دچار آسیب شده اند را تقویت کرده و بهبود می بخشد.

علاوه بر این مورد، آزمایش دیگری در سال 2016 انجام شد که نتایج آن به این صورت است: مصرف هفته ای حداقل یک بار شکلات می تواند موجب تقویت عملکرد شناختی شود.

کاهش بیماری های قلبی

یکی دیگر از خواص شکلات، کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی است. تحقیقاتی که بر روی فواید شکلات انجام شد، نشان می دهد که مصرف شکلات می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را تا یک سوم کاهش دهد. از طرفی در افرادی که مصرف شکلات بالاتری دارند، خطر اختلالات قلبی متابولیک نیز کمتر است.

شکلات های رنگی
خواص شکلات در کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی

البته لازم به ذکر است که محققان خواستار آزمایش و تحقیقات بیشتر در این رابطه بوده تا به نتایج قطعی تری دست یابند.

کاهش خطر ابتلا به سکته

مطالعه ای توسط دانشمندان کانادایی انجام شد که طی آن مصرف یک وعده شکلات مورد آزمایش قرار گرفت. دانشمندان با مشاهده نتایج به این نتیجه رسیدند که یکی از خواص شکلات، کاهش سکته و حملات قلبی است.

در این آزمایش افرادی که در یک وعده روزانه خود شکلات گنجانده اند، 22 درصد کمتر از سایر افراد در معرض خطر ابتلا به سکته قرار دارند.

علاوه بر این مورد، آزمایش دیگری در سال 2015 انجام شد که 25000 مرد و زن مورد بررسی قرار گرفتند. یافته های این آزمایش حاکی از آن است که خوردن 100 گرم شکلات در روز می تواند موجب کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته گردد.

افزایش رشد و نمو جنین

طی یک آزمایش در سال 2016، مادران باردار مورد مطالعه و آزمایش قرار گرفتند. نتایج این آزمایش نشان میدهد فرزندان مادرانی که حدود 30 گرم شکلات در طول روز مصرف می کنند، از رشد و نمو بیشتری برخوردارند.

بهبود عملکرد ورزشی

همانطور که میدانید با افزایش تحرکات، بدن به اکسیژن بیشتری برای انجام فعالیت های ورزشی نیاز دارد. برای پی بردن به خواص شکلات، محققان آزمایشاتی بر روی ورزشکاران انجام دادند. نتایج این آزمایش به این صورت بود که دوچرخه سوارانی که قبل از مسابقه کمی شکلات مصرف کرده بودند، مسافت بیشتری طی کرده و اکسیژن کمتری مصرف نموده اند.

محققان بر این باورند که دلیل این امر حاوی فلاونول هایی به نام اپی کاتچین می باشد. این فلاونول ها موجب افزایش ترشح اکسید نیتریک در بدن شده و در بهبود عملکرد ورزشی افراد موثر می باشند. آب چغندر نیز به دلیل ترکیبات خود دارای چنین خاصیتی است.

محافظت از پوست در برابر نور خورشید

از آنجایی که در ترکیبات شکلات داغ، فلاوانول وجود دارد، این ماده می تواند با افزایش جریان خون در پوست موجب افزایش تراکم و آبرسانی بیشتر شود. از این رو توصیه می شود چند هفته قبل از رفتن به تعطیلات ساحلی از مصرف این ماده غافل نشده تا شاهد تاثیر خواص شکلات بر روی پوست خود باشید.

خواص شکلات تلخ یا شکلات سفید؟

همانطور که میدانید برای تهیه و تولید شکلات های سفید از شیر بهره می گیرند. از این رو تولیدکنندگان شکلات شیری بر این باورند که وجود شیر در این نوع شکلات موجب می شود تا ارزش غذایی این ماده افزایش یابد. چرا که وجود پروتئین و کلسیم باعث افزایش خواص شکلات سفید می شوند.

شکلات سفید یا تیره
بررسی خواص شکلات تیره و شکلات شیری

این در حالی است که تولیدکنندگان شکلات تلخ بر وجود آهن و سطح بالایی از آنتی اکسیدان در محصولات خود اشاره کرده و معتقدند که شکلات تلخ برای زنان می تواند بسیار مفید باشد.

مقایسه خواص شکلات تلخ و سفید

در جدول زیر شکلات تلخ و شیرین از لحاظ مواد مغذی و ارزش غذایی مورد مقایسه قرار گرفته اند.

مواد مغذی

شکلات شیری (100 گرم) شکلات تلخ (100 گرم)

انرژی

531 کیلوکالری

556 کیلوکالری

پروتئین

8.51 گرم 5.54 گرم

کربوهیدرات

58 گرم

60.49 گرم

چربی 30.57 گرم

32.4 گرم

قند

54 گرم

47.56 گرم

آهن

0.91 میلی گرم

2.31 میلی گرم

فسفر

206 میلی گرم

51 میلی گرم

پتاسیم

438 میلی گرم

502 میلی گرم

سدیم

101 میلی گرم

6 میلی گرم

کلسیم

251 میلی گرم

30 میلی گرم

کلسترول 24 میلی گرم

5 میلی گرم

همانطور که از داده های جدول فوق مشخص است، هرچه درصد بیشتری کاکائو در شکلات موجود بوده و تیره تر باشد، سطوح بیشتری از آنتی اکسیدان نیز در آن یافت می شود. البته لازم به ذکر است که نوع برند انتخابی شما نیز می تواند تا حد زیادی در کم و یا زیاد شدن این مقادیر دخیل باشد.

چرا که بسیاری از شرکت ها بنا به ذائقه افراد و مشتریان خود درصد کاکائو و شکر را کم و یا زیاد می کنند. از این رو برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ارزش غذایی و خواص شکلات، حتما برچسب روی آن را مطالعه نمایید.

همچنین برای تهیه بهترین و خوشمزه ترین شکلات ها می توانید از فروشگاه دستگنج کمک بگیرید. به یاد داشته باشید که خواص شکلات تنها محدود به موارد ذکر شده نمی شود اما برای اثبات هر یک از این موارد نیاز به تحقیق و آزمایشات بیشتری است.

5/5 - (5 امتیاز)

کامنت بگذارید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید